Evlerimizin zeminlerini kaplamak eskiden beri en önemli meselelerden biri olagelmiştir. Betonarme evler yaygınlaşmadan önce ahşaptan yapılan evlerin zeminleri de ahşapla kaplanırdı. Daha sonra betonarme evlerin yaygınlaşmasında zemin kaplamalarında seramik gibi maddelerin kullanımı yaygınlaştı.

Duvar boyamada renk seçimi, basit gibi görünsede üzerinde iyice kafa yorulması gereken bir konudur. Ancak seçiminiz boya kartelasındaki yani kağıttaki ile duvara sürüldüğünde aynısı olmayabilir bu sebeple işin ustasına danışmanızda fayda vardır eğer danışmadan yapılırsa bu hem masraflı, hem de boyacı için vakit kaybı olur

Tavanda yer alan prüzleri ve uygulanacak diğer şematik uygulamalarda (spot lamba montajını, kişisel bir modeli tavana uygulamak vs.) rahatlıkla kullanılan sistemlerden asma tavan tüm mekanlarda tercih edilir. Ancak salon, banyo ve dükkanlarda daha fazla kullanılmaktadır.

Isınma giderlerinin düşürülmesi için en çok tercih edilen uygulamaların başında dış cephe mantolama gelir. Bu uygulamada bina, ısı iletimi oldukça dayanıklı olan ve değişikliklerle zenginleştirilmiş strafor yalıtım levhaları ile kaplanır.

Fayans, kalebodur, seramik; Islak zeminde kullanılan dekoratif malzemelerdir!

Banyo, tuvalet dekorasyonunda, mutfak dekorasyonunda, balkon ve açık alanlarda olmazsa olmaz dekorasyon ürünleridir.

Saten alçı, alçı sıva yapılmış duvarlara, kirli ve boyanmayan duvarlara uygulanan bir düzeltme  olarak kullanılmaktadır.
Normal sıva uygulanması duvarlar boyandığında, pek de estetik olmayan bir görüntü ortaya çıkar.

Her zaman duvarlarınızı boyayarak süslemeyi tercih etmeyiz. Bazen de değişik desenleri olan ve boyayla bu desenlere sahip olamayacağımız duvar kağıdı denilen kaplamalarla süsleriz yuvamızı.. Bu işin de kendine has özellikleri ve püf noktaları var tabiki.

Sıhhi tesisat, bina ve yapılarda temiz suyun kullanımı için sağlanmasıdır, pis suyun uzaklaştırılması ve doğalgaz gibi arıtma sistemleri için değişen tesisattır. İnsan hayatının sağlıklı olarak devam edebilmesi için gerekli olan temiz suyun temini ve kirli suyun uzaklaştırılması sağlanmaktadır.